Периферичний набряк: діагностика та лікування.

Периферичний набряк: діагностика та лікування.

Проф. Л.В. Журавльова, доц. О.О. Янкевич. Харківський національний медичний університет. Кафедра внутрішньої медицини №3.

В даному огляді дискусія була сфокусована на набряку — частому прояві внутрішніх хвороб, неврологічних порушень та хірургічних проблем. Набряк визначається як патологічне накопичення інтерстиціальної рідини внаслідок надмірної капілярної фільтрації або неефективного лімфатичного дренажу. Системні та локальні причини набряку повинні бути швидко з’ясовані, тому що специфічна етіологія має суттєвий вплив на підходи до лікування. Серед частих причин набряку були проаналізовані хронічна венозна недостатність, серцева недостатність, нефротичний синдром, ефект ліків, тромбоз глибоких вен та інші. Певна увага була приділена специфічним станам, таким як ідіопатичний набряк і ліпедема (патологічний розподіл жирової тканини). Діагностичні процедурі та лікувальні заходи були предметом обговорення з огляду на їх вплив на ведення хворого з периферичним набряком. Додатково до описової частини статті, для самооцінки були запропоновані запитання з варіантами відповідей.

Ключові слова: периферичний набряк, діагностичні процедури, лікувальні заходи.

Zhuravlyova LV, Yankevich AA. [Peripheral edema: diagnostics and treatment]. Shidnoevr. z. vnutr. simejnoi med. 2014;1:15-22. Russian.
http://dx.doi.org/10.15407/10.15407/internalmed2014.01.015

Download.PDF