Дитячі витоки дорослих хвороб, або де шукати причини хронічних захворювань дорослого населення.

Дитячі витоки дорослих хвороб, або де шукати причини хронічних захворювань дорослого населення.

Проф. Бєлоусова О.Ю. Харківська медична академія післядипломної освіти.

Захворювання органів травлення у дітей завдяки широкій поширеності, особливостей клінічного перебігу, високого ризику ранньої маніфестації та інвалідизації являють собою серйозну медико-соціальну проблему, так як витоки багатьох хронічних захворювань травної системи дорослих лежать в дитячому та підлітковому віці. Враховуючи, що різні гострі та хронічні захворювання органів травлення в ранньому віці частіше залишають несприятливі наслідки, які проявляються як у найближчі, так і у віддалені терміни, раціональне дієтичне харчування є надійним профілактичним заходом гастроентерологічних захворювань у дітей старшого віку і дорослих, а вигодовування дітей всіх вікових груп є однією з найбільш пріоритетних і актуальних проблем сучасної педіатрії та нутріціології.

Ключові слова: патологія травної системи, дитячий вік, фактори ризику, формування здоров’я, програмування харчуванням, профілактика, дитяча гастроентерологія, нутріціологія.

Belousova OYu. [Adult children’s diseases beginnings, or where the causes of chronic diseases adult population]. Shidnoevr. z. vnutr. simejnoi med. 2015;1:35-39. Russian.
http://dx.doi.org/10.15407/internalmed2015.01.035

Download.PDF